Psal se rok 1995, kdy jsme v Jihlavě otevřeli první výrobní závod a položili základy firmy KOSYKA. Začínali jsme s výrobou kabelových svazků pro spotřební elektroniku, průmyslovou elektrotechniku. Už o čtyři roky později, v roce 1999, jsme po vydařeném startu zahájili výrobu v druhém závodu v Jamném, nedaleko od Jihlavy. V roce 2005 jsme začali vyrábět kabelové svazky pro automobilový průmysl. Ale nezůstali jsme jen u růstu – chtěli jsme i moderní zázemí. A tak jsme v roce 2011 dokončili nový výrobní a administrativní areál v jihlavské průmyslové zóně II, kde nás najdete dodnes. Aktuálně je nás přibližně 120 a stále nás žene dopředu stejná energie jako tehdy na začátku. Ať už jde o výrobu, inovace nebo prostě jen to, že chceme být pro zákazníky kvalitním a spolehlivým partnerem.
vlastní proces zamačkávání koncovky na vodič
vlastní proces zamačkávání koncovky na vodič s ochranou IPxx
chrání konce lanovaných vodičů před roztřepením a mechanickým poškozením při zapojování do svorek například v elektrorozvaděči. Zajišťuje pevné spojení jednotlivých drátků ve vodiči a podílí se na bezpečném vedení proudu. Použití dutinek/koncovek zvyšuje bezpečnost a spolehlivost elektrického spojení, zabraňuje uvolnění nebo špatnému kontaktu vodičů. Montáž dutinek/koncovek je jednoduchá a rychlá, dutinky mohou být barevně kódovány pro snadnější identifikaci vodičů.
Technologie výroby Splice je nepájené krimpované spojení kovovým páskem na koncích komponentů. Na rozdíl od standardních kontaktů, splice spojení je aplikovatelné na jakékoliv elektrické a elektronické komponenty s různými rozměry a materiály, jako jsou např. vodiče, desky plošných spojů, cívky, kondenzátory, sensory, diody, textilie apod. Oproti svařování a pájení je splice spoj odolný proti vibracím a jeho kvalita může být kontrolována jak při výrobě tak i po ní.
Technologie stáčení (kroucení) se používá u dvou i vícežilových vodičů. Stočené vodiče dosahují lepší flexibilitu (ohebnost) a tím i životnost, u párových datových vodičů snižuje přeslechy mezi páry a elektromagnetické rušení. U vícepárových vodičů se díky různé délce zkrutu sníží přeslechy a elektromagnetické působení mezi jednotlivými páry.
je proces spojování kovových částí pomoci roztavené pájky, po ztuhnutí vytváří pevné elektrické a mechanické spojení, využívá se při práci s elektronickými součástkami, vodiči a kabely. Pro dobré výsledky pájení se používala slitina cínu a olova, dnes se používají především bezolovnaté materiály, kdy slitiny cínu s jinými kovy zlepšují výsledné parametry spoje. Kombinace cínu, stříbra a mědi (Sn-Ag-Cu) se používá pro pájení součástek, kde je vyžadována vysoká mechanická pevnost a odolnost proti korozi, slitiny cínu a zlata (Sn-Au) se využívají pro náročné aplikace v kosmickém a vojenském průmyslu.
(kompaktování) – z jednotlivých drátků kabelu vznikne kompaktní (nehomogenní) kus, důležitý pro následné odporové svařování
je proces, při kterém se na povrch vodičů nebo vývodů elektronických součástek nanáší tenká vrstva cínu, která chrání kovové povrchy před oxidací a korozí a tím prodlužuje životnost. Cín má také dobrou elektrickou vodivost, zlepšuje konduktivitu spoje a pocínovaný povrch je později snadněji pájitelný. Nejběžnější způsob cínování je ponořením dílů do roztavené cínové lázně, nebo pomoci elektrolytické lázně, kde se cín nanáší na povrch kovu pomocí elektrického proudu.
je proces plnění konektoru gelovitou nebo pevnou sloučeninou. Poskytuje ochranu před vlhkostí, tepelným nebo fyzickým šokem, vlhkostí a vibracemi.
pracovní postup určený k dalšímu zpracování vodiče nebo kabelu
COPYRIGHT © 2025 kosyka.cz | TVORBA WWW STRÁNEK MACHIN.CZ